Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Label Material | Satin |
| Material | Satin |
| Label Type | Printed |
| Attachment Method | Sew On |
| Color | White |
| Label Width | 25 mm |
| Packaging Type | Packet |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Cloths |
Wash care use for garment all type.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Base Material | Satin |
| Label Type | Brand Label |
| Printing Method | Digital Print |
| Label Width | 40 mm |
| Attachment Method | Sew On |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Garments |
| Brand | Rai Label |
| Pattern | Printed |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 0.5 mm |
Satin printed label, all type garment use and blanket
Furniture, bedsheet many more.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Satin Type | Poly Satin |
| Label Use | Brand Label |
| Printing Method | Digital Print |
| Material | Polyester |
| Label Width | 20 mm |
| Base Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Size | 18x65 mm |
| Brand | Rai Label & Tag |
Garment use.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.