Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Paper Type | Kraft Paper |
| GSM | 300 GSM |
| Printing Method | Digital Printing |
| Size | 2 x 2.5 inch |
| Tag Shape | Round |
| Packaging Type | Packet |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Used In Garments |
| Brand | Rai Label |
| Pattern | Printed |
Craft paper tag.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Paper Type | Art Paper |
| GSM | 350 GSM |
| Printing Method | plain |
| Color | White |
| Usage/Application | Used in Garments |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Rai Label |
| Material | Paper |
| Pattern | Plain |
We Rai Label And Tag are Manufacturing and Trading of Garment Hang Tag, Advertisement and Garment Label, Hang Tag String and Seal Tag.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4000 Piece |
| Paper Type | Kraft Paper |
| GSM | 300 GSM |
| Printing Method | Digital Printing |
| Material | Kraft Paper |
| Tag Shape | Round |
| Usage/Application | Garment use and also some person use in bottle also |
| Size | 2" Round |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Craft paper tag 100% natural recycled paper.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Paper Type | Kraft Paper |
| GSM | 300 GSM |
| Printing Method | Digital Printing |
| Packaging Type | Packet |
| Material | Kraft Paper |
| Color | Brown |
| Tag Shape | Rectangle |
| Usage/Application | 100% Natural and hand made paper |
Craft paper tag.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Tag Material | Paper |
| Paper Type | Art Paper |
| Tag Type | Hang Tag |
| GSM | 400 GSM |
| Printing Method | Digital Printing |
| Paper Thickness | 350 gsm |
| Lamination | Gloss |
| Tag Size | 40×80 mm |
| With String | Without String |
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Used in garments |
| Packaging Type | Packet |
| Tag Shape | Rectangle |
| Size | 2"x4" |
| Brand | Rai Label |
| Material | Paper |
| Pattern | Printed |
Paper tag.We provide best quality products to our clients at reasonable rates within the given time frame.